• A gerincről
    • Anatómia
    • Tudomány
  • Gerincbetegségek
    • Betegségek
    • Okok-tünetek
  • Diagnosztika
  • Kezelés
    • Gerincműtétek
    • Konzervatív kezelés
    • Gondozás, rehabilitáció
    • Gyógytorna
    • Pszichológia
    • Betegtájékoztatók
  • Prevenció
  • Ortopédia
  • Hírek

Az Országos Gerincgyógyászati Központ Pszichológiai Ambulanciája hipnoterápiás csoportot indít a fájdalom kezelésére

2017. június 01. 14:37
Stoll Dániel
0
fájdalomkezelés, hipnoterápia, hipnózis

A hosszú ideje fennálló vagy rendszeresen visszatérő mozgásszervi fájdalom jelentős terhet jelent a betegek számára. A fájdalom jelen lehet az élet minden területén, folyamatosan hívja az ember figyelmét, amitől úgy érezhetjük, hogy nem vagyunk teljesen életünk részesei. A hosszantartó fájdalom változásokat hozhat létre az idegrendszerben, egyes idegpályák és agyterületek érzékenyebbé válhatnak, megváltozhat a teljes idegrendszer reakciókészsége.

Régen az gondoltuk, hogy a fájdalom a sérülés helyén megjelenő ingerület, melynek az agy passzív befogadója. Mára a tudomány fejlődésének köszönhetően tudjuk, hogy az idegrendszer képes szabályozni az agyba jutó fájdalom-információ mennyiségét és feldolgozásának módját – ezt a tulajdonságot tudjuk felhasználni, amikor hipnózis segítségével gyógyulunk.

A klinikai hipnózis alkalmas arra, hogy megváltoztassuk az idegrendszer reakciómódjait, érzékenyítettségünket gyógyítsuk a fájdalom csökkentése érdekében. A Pszichológiai Ambulancia 8 alkalmas csoportos hipnoterápiás foglalkozást hirdet, mely TB alapon ingyenesen igénybe vehető.

Mit profitálhat a terápiából?

  • olyan módszereket tanulhat meg, amellyel fokozhatja a kényelem és komfort érzetét a mindennapokban;
  • megtanulhat másképp gondolkozni a fájdalomról, hogy az kevésbé befolyásolja az életét;
  • terveket készíthet egy aktívabb életvitelről, mely segít megerősödnie;
  • tanulhat módszereket, melyek hozzásegítik a nyugodt és pihentetőbb alváshoz.

A csoport kéthetente keddenként 9.00-12.00-ig tart, és várhatóan 2017 szeptemberében indul. Jelentkezni az alábbi címre írott e-maillel tud: orsolya.font@bhc.hu Kérjük, hogy levelében írja meg röviden a problémáját, hogy miért szeretne a csoporton részt venni, valamint telefonos elérhetőségét.

Csoportot a Magyar Hipnózis Egyesület képzésében végzett és résztvevő klinikusok tartják, szakmai felügyeletet az egyesület kiképző pszichoterapeutája biztosít.

Csoportvezetők:

Font Orsolya

klinikai szakpszichológus-jelölt

Stoll Dániel Péter

klinikai szakpszichológus,
hipnoterapeuta

További információk a hipnózis fájdalomcsökkentő felhasználásáról IDE KATTITNTVA.

A szerzőről
Stoll Dániel az Országos Gerincgyógyászati Központ, a Budai Egészségközpont szakkórházának munkatársa, klinikai szakpszichológus-jelölt, doktorandusz, megbízott osztályvezető.

Szóljon hozzá Válasz megszakítása

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Keresés

Legújabb cikkek

Hogyan óvjuk meg térdünket a sérülésektől? 7 bevált módszer

28 márc 2025
No Responses.

Gerincvédő tanulói székek

14 márc 2025
No Responses.

Így szabadulhat meg a fájdalomtól

14 márc 2025
No Responses.

Partnereink

banner
banner
banner
banner

Gerinces.blog.hu

Ezek a leggyakoribb sportsérülések

01 júl 2021

5+1 érv a saját testsúlyos edzés mellett

30 jan 2020

Mi az a kyphosis?

23 jan 2020

Miért olyan népszerű a Crossfit?

16 jan 2020

7 tipp a téli sportbalestek megelőzésére

09 jan 2020

Kerülje el a karácsonyi hátfájást!

19 dec 2019

Mi az a drug holiday?

12 dec 2019

Mik azok a trigger pontok?

05 dec 2019

Beköszöntő

Tisztelt Látogató! A felnőtt lakosság mintegy nyolcvan százaléka életében legalább egyszer átélt nagy gerincfájdalmat. Ezek oka leggyakrabban a gerinc funkciója során megjelenő, valamilyen behatás által kiváltott, néhány nap után spontán is eltűnő ízületi gyulladás, de ugyanez a panasz lehet az első megjelenése akár a gerincben növekedő rosszindulatú daganatnak is.

Olvasson tovább

Gerinces Magazin

  • Adatvédelmi nyilatkozat
  • Impresszum
  • Munkacsoport
  • Kapcsolat

Címkefelhő

csigolya csontritkulás ct vizsgálat cukorbetegség derékfájdalom derékfájás dohányzás elhízás fájdalom fájdalomcsillapítás gerinc gerincbetegség gerinccsatorna gerincferdülés gerincfájdalom gerinckímélet gerincműtét gerincsebészet gerincsérv gerincvédelem gyermek gyógytorna hátfájás időskor iskolakezdés krónikus derékfájdalom lelki tényezők megelőzés mindennapi testnevelés mozgás mr vizsgálat munkahely nyaki gerinc porckorong porckorong kopás porckorongsérv prevenció pszichológia sport stressz szülői fórum tartáskorrekció testnevelés ágyéki gerinc életmód
Gerinces Magazin © 2012-2024 | Minden jog fenntartva.
Készítette: RAAB SOFTWARE Kft.