Kerecsend, Varsány és Pécs után a Nógrád megyei Karancsság lesz a következő település, ahová a Szülői Fórum szeretettel meghívja a lakosságot: a kattintás után pedig kiderül, hogy a március 1-i eseményen milyen előadásokra lehet számítani.
„A mindennapi testnevelés felmenő rendszerű bevezetéséért az egészségügy részéről sokan és sokat küzdöttünk, nagyon örülünk, hogy a 2011. évi köznevelési törvény előírása alapján végre valósággá válik – hiszen nemcsak gyermekeink jobb egészségét, de még eredményesebb tanulásukat, jobb boldogulásukat is szolgálja.
Nem mindegy azonban, hogyan valósul meg a mindennapi testnevelés. Ezért számos más orvosi szakmai társasággal és védőnőkkel közösen 2012 nyarán megfogalmaztuk és az oktatásért felelős miniszternek, államtitkárnak megküldtük azokat az orvosi elvárásokat, melyek teljesülése esetén várható a mindennapi testnevelés kellő hatása az egészségre (ezt a www.gerinces.hu honlapon meg is nézhetik a „prevenció/partnerek” részben).
Alapvető az is, hogy a gyermekek fölösleges felmentéseit csökkentsük – ezért fontos lenne, hogy Önökkel találkozhassunk. Szeretnénk, ha megmutathatnánk Önöknek a mindennapi testnevelés hasznosságát, új módszereit, s egyúttal az egészség néhány más vonatkozásáról is beszélnénk.
Erre 2013. március 1-jén, pénteken 15 órakor kerül sor az I. István Általános Iskola aulájában (3163 Karancsság, Kossuth u. 27).” – olvasható dr. Somhegyi Annamária levelében, amit az iskola igazgatója már ki is küldött a karancssági szülőknek. A találkozó programja az alábbiakban alakul majd:
15.00-15.30 | A gyermekek meglepetése a szülőknek
15.30-16.15 | 3 előadás:
- Prof. Dr. Falus András biológus akadémikus, az Eduvital Net (www.eduvital.net ) alapító elnöke: Még a génjeink működéséért is mi felelünk (15 perc)
- Dr. Bálint Géza orvos, az MTA doktora, a Csont és Ízület Nemzetközi Évtized hazai koordinátora: Kinek és miért szükséges a rendszeres mozgás? (15 perc)
- Dr. Somhegyi Annamária Ph.D. orvos, az Országos Gerincgyógyászati Központ prevenciós igazgatója: Szeret(em) – nem szeret(em) … avagy a mindennapi testnevelés haszna és új módszerei (15 perc)
16.15-16.20 | Az előadó pici meglepetése a szülőknek
16.20-16.30 | A kérdésfeltevés helye és ideje