A WHO (Egészségügyi Világszervezet, EVSZ) ajánlása szerint gyermekkorban napi 60 perc mozgásra van szükség az egészséges testi, lelki, szellemi fejlődéshez.
Hétköznapokon ezt nagyszerűen segíti a mindennapos testnevelés, ami 2012 óta előírás lett, és 4 tanévig tartó fokozatos bevezetés után 2015 szeptember óta minden tanuló részesül benne. Mivel a 45 perces mindennapos testnevelés önmagában nem teljesíti az egészséghez szükséges napi 60 perc mozgást, ezért még egyéb mozgásra is szüksége van minden tanulónak. Nem szolgálja a gyerekek egészségét, ha a mindennapos testnevelést úgy oldják meg, hogy összevonnak testnevelési órákat – hiszen így lesznek olyan napok, amelyeken nincs mozgás az iskolai órarendben! (Az úszás-oktatás életvédő jelentősége miatt jogszabályban elfogadott, kivételt jelent!)
A mindennapos testnevelés hatékony, az egészséget minél jobban szolgáló megvalósítását a szülők nagyban segíthetik, ha gyermekeiket a részvételre serkentik: nem adnak és nem szereznek nekik fölösleges felmentéseket, és a testnevelésben természet-szerűen adódó nehézségek leküzdésében segítik őket („Nem baj, ha most nem sikerült, majd legközelebb már jobban megy!”). A szülők az alábbi linken tájékozódhatnak a mindennapos testnevelés egészségfejlesztési szempontjairól:
Ha a szülők szívesen segítenék a mindennapos testnevelés minél jobb működését, az alábbi linken kitölthetnek egy gondolat-ébresztő kérdőívet, illetve gyermekeik is kitölthetnek egy nekik szólót:
Mindennapos testnevelés – kérdőív a szülőknek
„Tesi óra” – Most elmondhatod a véleményed!
A hétvégéken a családi kirándulások is kitűnő aktivitások lehetnek, nagyszerű közös program a család egésze részére.
KEDVES SZÜLŐK!
A gerinc védelmén kívül minden más szerv, sőt a jobb agyműködés és a jobb lelki egészség érdekében is arra van szükség, hogy GYERMEKEINK LELKESEN VEGYENEK RÉSZT A MINDENNAPOS TESTNEVELÉSBEN, EBBEN SEGÍTSÉK ŐKET!