Ha a székünk nem elég jó, vagyis nem támasztja meg a derekunkat a fenékkel történt hátracsúszáskor sem, akkor esetleg segíthetnek a széket javító párnák.
Az ékpárna a szék ülőfelületére téve megemeli az ülőcsontunkat, ezáltal a medencét és vele együtt az ágyéki gerincet a helyes helyzetbe hozza (a medence kissé előrebillent helyzetbe kerül, az ágyéki homorulat megtartott marad az ülés közben).
A szék támlájára helyezett deréktámasztó párna az ágyéki gerinc homorulatát fenntartja azáltal, hogy a szék támláján megfelelő domborulatot képez.
Az aktív ülést segítő, levegőtartalmú gumi-párnák a szék ülőfelületére téve ugyanazt a hatást váltják ki, mint a fittballon ülés. Ha ugyanis az ülőfelület mozog, billeg alattunk (ezt csinálja ez a légtartalmú gumipárna és a fittball is), akkor az ülőhelyzet megtartásához aktív izomműködésre van szükség szinte állandóan. Így az ülés nem annyira terhelő a gerincnek.
Az ékpárna használatának fontos feltétele, hogy a szék és az asztal egymáshoz viszonyított helyzete hagyjon elég helyet a combnak akkor is, ha az ülőfelületet megmagasítottuk az ékpárnával. Gyerekek esetén az is fontos, hogy az ékpárna használata mellett is leérjen a talp a földre, vagyis a talp a földön tudjon támaszkodni.
Ha olyan helyzetben vagyunk, hogy párnát nem tudunk használni, még mindig sokat segíthetünk a derekunkon, ha a hátunk mögé tesszük a kezünket. Ilyenkor a kerzünk támasztja meg az ágyéki gerincet és segíti az ágyéki homorulat megtartását az ülés közben, ez pedig kíméli a derekunkat. (Milyen jó is, mikor a tanító néni azt mondja a gyerekeknek: Na gyerekek, most pihenünk, mindenki tegye hátra a kezét!)
A székjavító párnákat gyógyászati segédeszköz boltokban lehet kapni, a legolcsóbbak laticel-szerűségből készültek és nagyon jók, de vannak, akik a gumiból készült, kicsit drágább változatokat érzik jobbnak.